Home - Magazín - Colours of Ostrava zahájí Björk

Colours of Ostrava zahájí Björk

Colours of Ostrava zahájí Björk

Jedna z nejslavnějších a nejvlivnějších hudebních osobností 21. století, islandská zpěvačka, skladatelka, textařka a herečka Björk, zahájí 16. července letošní ročník festivalu Colours of Ostrava, který se opět koná v areálu Dolních Vítkovic.

Islandská zpěvačka Björk.

S početnou kapelou a bezmála dvacetičlenným smyčcovým orchestrem představí zpěvačka své nejnovější album Vulnicura, které natočila na Islandu s venezuelským producentem elektronické hudby Arca, který do Ostravy také přijede. Divákům a posluchačům nabídne efektní, zcela novou elektronickou show. Novináři byli ve čtvrtek o programu informováni na tiskové konferenci v budově Radnice města Ostravy, které se účastnil také primátor města Tomáš Macura.

Festival Colours of Ostrava zahrne čtyři dny koncertů multižánrové hudby plné hvězd světové i domácí hudby, divadel, diskusí, workshopů, filmů i výtvarných aktivit. Například britská elektronická senzace, mnoha cenami ověnčená kapela Rudimental, zažije v Ostravě svoji koncertní premiéru v kompletní sestavě právě na letošním ročníku festivalu Colours. Formaci tvoří čtveřice producentů a hudebníků z londýnské čtvrti Hackney, kteří už dosáhli na řadu cen i nominací. Od roku 2002, kdy festival Colours poprvé oživil Ostravu, se na jeho pódiích vystřídaly stovky kapel a hvězd světového formátu.

K dalším potvrzeným jménům patří St. Vincent, Mika, Caribou, José González, The Cinematic Orchestra, Caravan Palace, Swans, Klangkarussell, Dillon, Roni Size & Reprazent, Owen Pallett, Faiz Ali Faiz, Avishai Cohen’s New York Division, Black Strobe, Electro Deluxe, Oscar And The Wolf, Choir of Young Believers, Heymoonshaker, The Dumplings, John J Presley, The Mispers, Bazzookas, CoCo & The Butterfields, Nicolas Pellerin et les Grands Hurleurs, Abavuki či NO Blues.

Přijeďte do Ostravy, na ,Colours‘ se nikdo nikdy nenudí!

Zdroj: www.ostrava.cz

Video

Fotogalerie

Colours of Ostrava zahájí Björk
Colours of Ostrava zahájí Björk
kontaktní formulář
ikona rádia Helax